Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 05.05.2024, 06:56

Лосківська зош І-ІІ ступенів

Меню сайту
Наше опитування
Ваше ставлення до Нової української школи
Всього відповідей: 3
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Інформація про навчальний заклад

                                                    ІСТОРІЯ ШКОЛИ

Лосківській школі близько 85 років.  Раніше на місці нинішнього приміщення школи жив заможний селянин Снитко Яків Федорович. Займався він закупівлею і продажем шкіри.  Перед революцією він був посаджений до в’язниці , як співчуваючий революціонерам. Йому порадили що його випустять, якщо він спалить свій будинок, а по селу пустить чутки, що це зробили революціонери. На побаченні з дружиною він обговорив цю пропозицію. Вночі його будинок згорів. Самого Снитка випустили У Снитка Я. Н. було троє дітей. Всі вони навчалися в Блистівській початковій школі, потім закінчили гімназію в Новгород-Сіверському. Батько хотів, щоб вони навчали  дітей в своєму селі, потому і розпочав будівництво нового будинку. Цей будинок за його задумом повинен одночасно бути і жилим приміщенням, і школою. Складався він з 5 кімнат  ( зараз там займаються молодші класи, функціонує шкільний музей, бібліотека). Перед початком революції вся його родина виїхала В Новгород-Сіверський.

    Після революції будинок Снитка віддали під приміщення двокласної школи, в яку приїхало працювати  подружжя Вітрів із села Орлівки: Сергій Іванович з дружиною Валентиною.

   В цей час на території с. Слобідки розпочалась кампанія по ліквідації неграмотності. Займались вечорами по хатах. На сході села вирішили купити хату для потреб лікнепу. Купили в с. Блистові  п’ятистінок, привезли і поставили проти магазину.

    До школи прибув працювати Шевель Микола Михайлович. Вдень працював в Лосківській  початковій школі, а ввечері в лікбезі. В роки війни він перебуває на фронті.

     В 1946 році Микола Михайлович Шевель повертається з війни і його призначають завідуючим школи в Лосці.  В тому ж  році була призначена на посаду учителя 1-4 класів Лосківської початкової школи Шкарабура Ольга Мефодіївна.

    В березні 1948 року був убитий Шевель М.М. Завідуючим школи призначений Савельєв Сергій Павлович. Згодом його замінив Зикун Микола Григорович із Покошич. Школа стала семирічкою.  Зикуна М.Г змінила Лазарєва Ольга Артемівна.

    В 1950 році початкову школу реорганізували в семирічку. З 1955 р. по 1973 рік в школі прцював директором Спасібко Олександр Григорович, який приїхав з с. Орлівки, при якому школа з семирічки реорганізувалася в восьмирічну.

   Після нього був директором Шевель Микола Захарович, який очолював школу 10 років.

    Починалась Лосківська восьмирічна школа із колективу в 4 чоловіки:

Роєва Марія Петрівна,  Лазарєва Ольга Артемівна, Мережко Михайло Іванович.

       Школа складалась із 4 приміщень: будинку Снитка Якова Никифоровича, будинку Васюкових (розкуркулені),   будинку Климовичів (розкуркулені), сільського клубу в с. Слобідці.

 Матеріальна база була важкою. Підручників не вистачало. Вчителі були змушені писати друкованими буквами навчальні тексти на дошці. По них діти вивчали матеріал. Зошитів відповідного лініювання для учнів 1 класу не було. Вчителі – класоводи розлініювали самі зошити. В школі дітей було багато, працювали в дві зміни. Писали дерев’яними ручками з пером № 86, чорнило робили з порошка.

     В 1969 -70 н.р. в школі навчалося 227 учнів.

  В 1970 році до приміщення школи було прибудовано споруду на дві класні кімнати.

   Через 6 років відкрили спортивний зал.

   З 1985-1986 н.р. в школі навчаються діти 6-річного віку, для яких побудовано нове приміщення з прекрасною ігровою кімнатою і чудовими спальнями.

  Цікавим, насиченим життям жили малюки в школі. Тут вони одержують відповіді на тисячу чому. В ході уроків виробляються такі риси характеру: як організованість, зосередженість, дисциплінованість.

  Гра не тільки захоплює, знімає нервове напруження, а й розвиває кмітливість, самостійність, виховує колективізм.

   З 1983-84н.р. педагогічний колектив школи очолює Даниленко Михайло Олексійович. Так, наприклад в 1988-89 н.р. в школі 109 дітей, працювало 14 педагогів.

  З 1988-89 н.р. учні молодших класів навчаються в комплекті.

   Головною метою школи є формування і розвиток соціально зрілої творчої  особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, підготовленої до професійного самовизначення.

    Проблеми, над вирішенням яких працює педагогічний колектив:

-        - розвиток творчих здібностей учнів, шляхом впровадження інноваційних технологій;

-        -  громадянське виховання учнів.

 В 2001-2002н.р. сучасний комп’ютер зі сканером та принтером, такий справді королівський подарунок, зробив з нагоди Дня працівників освіти Лосківській неповній середній школі її випускник 1967 року Шкарабура Микола Григорович. Нині він академік, ректор Черкаського інституту пожежної безпеки ім.. Героїв Чорнобиля. Включаючи шкільного комп’ютера, всі побачили напис –заставку « Рідній школі, звідки починалася моя життєва стежина»

   2004-2005 н.р. в школі навчається 70 учнів, з якими працюють 11 учителів 4 з них нагороджені  нагрудним знаком «Відмінник освіти»:

 - Даниленко Михайло Олексійович

 - Даниленко Валентина Володимирівна

 - Литвиненко Тетяна Володимирівна

 -    - Мишко Тетяна Іванівна.

Даниленко Михайло Олексійович має педагогічне звання « старший учитель»

2013-2014 н.р в школі навчається  24 учні,  та працює  9 учителів

Спеціалістів вищої категорії -4

Спеціалістів     ІІ категорії  2                                    Спеціалістів І категорії –1

Спеціалістів -2

У школі діють педагогічна рада, рада школи, піклувальна рада, батьківський комітет, методична рада.

В 2011 році створено сайт школи – loska.ucoz.ua

 

 

                                                    Гордість школи

1.    Ведмідь Микола Максимович – заступник голови державного комітету лісового господарства.

2.    Шкарабура Микола Григорович -  ректор Черкаського інституту пожежної безпеки ім.. Героїв Чорнобиля.

3.    Гаркавий Анатолій Іванович – полковник, начальник речової служби Закарпатського військового округу.

4.    Снитко Борис Іванович – директор ВАТ» Південь – Захід шлях - буд» м. Сміла, Черкаської області.

5. Демченко Олександр Григорович – директор   Холминського держлісгосп- загу Чернігівської   області.

6. Снитко Наталія Володимирівна – завідуюча відділом гігієни дітей і підлітків центру держсанепідем - нагляду  м. Комсомольська –на – Амурі.  

7. Лялін Іван Іванович – заступник директора Чугуєво-Бабчанського лісового технікуму Харківської обл.

8. Снитко Григорій Васильович – працівник Московської міської ради.

Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz